Kaip apsaugoti telefono ekraną?

Kaip apsaugoti telefono ekraną?

Apsauginis grūdintas stiklas

Ekrano apsaugų yra įvairiausių. Jos skirtos apsaugoti telefono ekraną nuo įbrėžimų. Jeigu ketinate pirkti ekraną apsaugančią plėvelę, tai įsitikinkite, kad ji tinka būtent jūsų įrenginiui ir kuo skubiau ją užklijuokite, nes bet koks ekrano pažeidimas padidins galimybę plėvelę užsiklijuoti ant ekrano paliekant burbuliukus. Ekrano apsaugų yra daug ir įvairių. Vos tik vienai ekrano apsaugai susibraižius ar kitaip susižalojus iškart galima ją nuimti nuo ekrano ir užsidėti kitą. Galite pirkti ir tokią, kuri pamažina telefono ekrano įžiūrėjimo kampą. Turėsite daugiau privatumo. Ekrano apsaugojimui galima pirkti ekrano apsauginę plėvelę, kuri nėra labai tvirta ir gana greitai susibraižo, tačiau yra tikrai pigi, jas galima dažniau keisti. Arba galima pirkti apsauginį grūdintą stiklą, kuris yra geresnės kokybės, tvirtesnis ir geriau apsaugo ekraną, mažiau braižosi, tačiau šiek tiek brangesnis.

Kaip teisingia užklijuoti ekrano plėvelę?

Iš pirmo žvilgsnio plėvelės užklijavimas ant telefono ekrano atrodo daug pastangų bei sugebėjimų nereikalaujantis procesas. Patikėkite taip nėra! Kaip rodo praktika, didelė dalis pirmą kartą pabandžiusių užklijuoti plėvelę sugadina produktą. Žemiau pateiktos instrukcijos ir naudingi patarimai padės Jums išvengti galimų nuostolių, nesugadinti prietaiso estetinės išvaizdos ir net prailginti plėvelės tarnavimo laiką:

 

Žingsnis Nr. 1

Išsirinkite uždarą, švarią, gerai apšviestą ir patogią klijavimui vietą. Geriausiai tinka darbo ar virtuvės stalas. Svarbu, kad Jūsų išrinktoje aplinkoje nebūtų dulkių.

Žingsnis Nr. 2

Prieš klijavimą rekomenduojama išjungti telefoną (jei žinote savo PIN kodą). Išpakuokite pakuotės turinį. Pamatuokite apsauginę plėvelę ant savo telefono ekrano ir įsiminkite teisingą plėvelės poziciją.

Žingsnis Nr. 3

Kruopščiai nuvalykite telefono ekraną pridėta medžiagine servetėle. Sunkiai nuvalomiems nešvarumams valyti galite naudoti specialiai ekranams skirtą "šlapią" servetėlę. Įsitikinkite, kad ant telefono ekrano paviršiaus neliko riebaluotų pirštų atspaudų, dulkių ar kitų nešvarumų.

Žingsnis Nr. 4

Apsauginė plėvelė yra apsaugota dviem apsauginiais sluoksniais (po vieną iš kiekvienos pusės). Lėtai nuimkite pirmą apsauginį plėvelės sluoksnį (pažymėtas "liežuvėliu" su numeriu "1" arba užrašu "Before"). Venkite sąlyčio su neapsaugota apsauginės plėvelės puse. Patarimas: laikykite plėvelę taip kaip laikote kompaktinį diską (t.y. už kraštų neliesdami apatinės plokštumos).

 

Žingsnis Nr. 5

Lėtai pradėkite klijuoti apsauginę plėvelę. Pradėkite nuo vieno ekrano krašto ir palaipsniui artėkite prie priešingo. Klijuodami įsitikinkite, kad plėvelė yra teisingoje pozicijoje. Orientuokitės pagal ekrano kraštus, mygtukus, kamerą ir telefono garsiakalbį. Jei matote, kad plėvelė išsikiša už ekrano, mygtuko ar garsiakalbio ribų, lėtai, laikydami plėvelę už kraštų, atkelkite plėvelę ir pradėkite iš naujo (ilgai nedelskite, nes po plėvele gali patekti dulkių). Klijavimo metu stenkitės pašalinti kuo daugiau atsiradusių oro burbulų.

Žingsnis Nr. 6

Pilnai priklijuokite apsauginę plėvelę (likus keliems centimetrams iki krašto tiesiog paleiskite plėvelę, kad ji pati priglustų prie paviršiaus). Atidžiai pažiūrėkite ar po plėvele nėra likusių oro burbulų ar oro burbulų, atsiradusių dėl po plėvele patekusių dulkių. Paprastus oro burbulus galite pašalinti naudodami specialią mentelę, kurią radote komplekte. Kaip pašalinti dulkes patekusias po plėvelė sužinosite "čia".

Žingsnis Nr. 7

Dabar galite nuimti antrą apsauginį plėvelės sluoksnį (pažymėtas "liežuvėliu" su numeriu "2" arba užrašu "After"). Stenkitės nuėminėti lėtai, kad neatkelti pačios apsauginės plėvelės. Patarimas: pradėkite nuėminėti apsauginį plėvelės sluoksnį nuo kampo, o ne nuo viso krašto, traukdami už "liežuvelio" lygiagrečiai su plėvelės plokštuma.

Žingsnis Nr. 8

Nuėmę apsauginį plėvelės sluoksnį, lėtai pirštu prabraukite per kraštus. Po kelių dienų plėvelė pilnai priglus prie telefono ekrano paviršiaus. Iki tol rekomenduojama atsargiai naudoti prietaisą, ypač jei telefoną dažnai įdedate ar išimate iš dėkliuko.

 

Dar keli naudingi patarimai:

Plėvelė patariama klijuoti ant naujo telefono ekrano (iškarto po to kai nuimate gamyklinę ekrano apsaugą).

Nuėmę pirmą apsauginį plėvelės sluoksnį ilgai nedelskite ir visą laiką laikykite plėvelę neapsaugota puse žemyn. Taip sumažinsite tikimybę pritraukti dulkių.